Eğitmen Özgeçmişi

Umut Denizli

Umut Denizli

Umut Denizli

1977 İzmir doğumludur. 1998 yılından 2007 yılına kadar Uzakdoğu, Antik Mısır, Çin, Japon felsefeleri ve Klasik Psikoloji ile ilgili dersler, konferanslar alıp vererek sivil toplum kuruluşu yönetim kurulu üyeliğinde bulunmuştur. 2010 yılında Gümüşhane Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olmuştur. 1998 yılında T’ai Chi Ch’uan ile ilgilenmeye başlamıştır. Sırası ile Uluslararası Boddhi Dharma Savaş Sanatları Enstitüsü diplomalı üyelerinden Cem YAĞIBASAN; dünyanın en iyi 10 T’ai Chi Ch’uan hocasından bir olan Prof. Dr. Xu Wei Jun’un öğrencilerinden Pekin Spor Üniversitesi öğretim görevlisi Dr. Chen YUANMİN’den dersler alarak Çin Pekin Spor Üniversitesi komite sınavlarına girmiş ve Çin Pekin Spor Üniversitesi’ nden sertifika almıştır.

2001 yılından beri Türkiye’nin pek çok yerinde bireysel olarak binlerce kişiye ve kurumsal olarak onlarca firmaya dersler vermektedir. 2006-2007 yıllarında bir Detoks ve Spa Merkezinin yöneticiliğini ve T’ai Chi Ch’uan eğitmenliğini yapmıştır. Halen aktif olarak T’ai Chi Ch’uan’ın tanıtılması ve yaygınlaşması için çalışmalar yapmaktadır.

Cem Yağıbasan

Cem Yağıbasan

Cem Yağıbasan

Doğum Tarihi: 01.Nisan.1970

Aldığı Eğitimler

1987  – 1989 Taekwando ( Altın Adamlar Spor Okulu )

1989 Felsefe, Psikoloji, Hitabet, Semboloji.

1994 -1995 Tai Chi Chuan(Hoca: Prof. Jorge Ruiz Riquelme )

1996 Tai Chi Chuan ( Hoca: Prof. Xu Wei Jun )

2000 – 2005 Tai Chi Chuan ( Hoca: Dr. Chen Yuanmin )

Pekin Spor Üniversitesinde Wu Shu ( Kung Fu ) Ana Bilim Dalı Başkanı olan Prof. Xu’nun öğrencisi Dr. Chen Yuanmin ile eğitim çalışmalarıma devam etmektedir. Kılıçlı Tai Chi temel eğitimimi tamamlamıştır. Alınan eğitimler sonucunda sınav vererek başarı belgelerini Pekin Spor üniversitesinden almıştır.

Halen Bilkent Sports International , Ankara Şehir Kulübü ve iki yoga merkezinde dersler vermektedir. Uluslararası Bodhidharma Felsefi Savaş Sanatları Enstitüsü diploması sahibidir.

1995 Yılından bu yana yüzlerce insana seminerler vermiştir. Konferans ve gösterilerini özel ve resmi kurumlarda çeşitli meslek sahiplerine sunmuştur. Doktorlar, iktisat uzmanları, mühendisler vs. birkaç kuruluş ismi vermek gerekirse Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu, Özel Bilim Okulları, Çankaya Lisesi, Grida Tatil Köyü ( Antalya ), Ülker Sponsorluğunda Pediatri Kongresinde Doktorlara ( 2006 Antalya ), Armada Alışveriş Merkezi ( 2006 Çin Günleri )……